Az alábbiakban szeretettel mutatjuk be intézményünket.
Amit kínálunk:
(Dióhéjban, a teljesség igénye nélkül.)
Szeretet és elfogadás, mert ez az emberi kapcsolatok alapja.
Családias, vidám, de szigorú légkört, melyben a gyermek megtanulhatja, hogy diákként kötelességei vannak, melyek teljesítése által növekszik és fejlõdik olyan fiatallá, aki képes lesz helyét a középiskolában is megállni.
Értékközvetítést. Az iskolát nemcsak oktató, hanem nevelõ intézménynek tekintjük. Ezért törekszünk arra, hogy az általunk fontosnak értékeket – elsõsorban saját személyes példánk által – közvetítsük diákjainknak. Csak néhányat kiragadva ezek közül: hazaszeretet, felnõttek és társak tisztelete, az erõfeszítés megbecsülése, a lustaság elítélése, stb.
Korszerû pedagógiai módszereket (differenciálást, kooperatív tanulási technikát, projektmódszert), melyeket a tantestület egy teljes éven keresztül tartó folyamatos továbbképzés keretében sajátított el. Ezek a módszerek lehetõvé teszik, hogy diákjaink egyéni fejlõdési ütemét szem elõtt tartva, a számukra legoptimálisabb tanulási módszert válasszuk ki és alkalmazzuk a tanórán. Mivel minden gyerek más, az a mód is más, ahogy hozzá a legközelebb tudjuk hozni az elsajátítandó tananyagot.
Iskolaotthonos oktatást az elsõ két évfolyamon. A délelõtti órákban az „elméleti” tárgyak tanulására kerül sor, hosszabb óraközi szünetek beiktatásával. Délben ebéd, majd hosszú levegõzés, játék után kezdõdnek a délutáni foglalkozások, idegen nyelvi órák, számítástechnika, készségtárgyak, leckeírás.
Sporttagozatot felmenõ rendszerben kínáljuk minden érdeklõdõ számára, amely heti négy testnevelésórát, plusz sportköri lehetõséget biztosít. Az emeltszintû testnevelés-oktatásnak része az úszásoktatás. Kevés Ráckeresztúrhoz hasonló kis település mondhatja el magáról, hogy ilyen szép sportcsarnokuk van, mint nekünk.
Néptáncoktatást, mely minden alsó tagozatos osztály számára tantervben szerepel heti egy óra, melyet néptánctanár tanít. Aki szívesen tanulná nagyobb óraszámban, annak délutáni foglalkozásként lehetõsége van rá településünkön belül, a martonvásári Mûvészeti Iskola közremûködésével.
Felsõ tagozaton heti négy órában idegen nyelvoktatás (választható: angol vagy német). Matematikából illetve magyar nyelv és irodalomból (felvételi tárgyak) nívócsoportos oktatás, 7-8. évfolyamon emelt óraszámban felvételi elõkészítõ mindkét tárgyból, informatikaoktatás.
Napközis ellátást, melynek keretében reggel 7 órától tanári ügyeletet tartunk és délután 4 óráig tartalmas elfoglaltságot biztosítunk tanulóinknak.
Tanórán kívüli programokat: szakkörök, néptánc, színjátszókör, énekkar, furulya, hagyományõrzõk, felzárkóztató és tehetséggondozó foglalkozások, tanulmányi versenyek , vetélkedõk, hitoktatás, színházlátogatás, iskolai könyvtár, Petõfi-hét, Családi Nap, stb.
Amit elvárunk:
Szeretnénk, ha minden hozzánk járó diák elfogadná, hogy mindenkinek az egyéni szabadsága csak addig tart, amíg mások szabadságát nem sérti.
Szeretnénk, ha elõször minden diák a kötelességeire koncentrálna, és csak azután a jogaira.
Szeretnénk, ha tisztelnék szüleiket, tanáraikat, társaikat.
Szeretnénk, ha tehetségükhöz mérten a legtöbbet hoznák ki magukból.
Szeretnénk, ha 14 évesen is kedves gyerekek, és nem kis felnõttek lennének.
Szeretnénk, ha betartanák a házirendet.
Szeretnénk, ha minden diák megértené, hogy a szigorunk is õértük van.
Szeretnénk, ha korukhoz mérten önfegyelmet is tudnának gyakorolni.
Szeretnénk, ha szüleik megértenék, hogy a barikád azonos oldalán állunk.
Szeretnénk, ha kicsik és nagyok is szeretnének minket, hiszen ez az emberi kapcsolatok alapja.